czwartek, 31 października 2019

Magiczne Drzewo Andrzeja Maleszki

Powieść Andrzeja Maleszki pt. "Cień smoka"jest kolejną częścią cyklu "Magiczne Drzewo". Wprowadza czytelnika w świat fantazji. Uczniowie i dwoje nauczycieli pewnej szkoły zostają owładnięci magią i tracą rozum. Sprawcami tej sytuacji są dwaj chłopcy: Blubek i Kuki, którym nie chciało się przygotować do testu. Chłopcy użyli magicznej kostki do gry, która miała zapewnić im wiedzę. Na skutek nieudanych czarów stworzyli płyn głupoty, który został wypity przez uczniów i nauczycieli obecnych na teście. Co się wydarzy dalej? Bohaterzy wyruszają w nieznaną przygodę. Napotykają po drodze na wiele trudnych niespodzianek. Okazuje się, że nie jest łatwo cofnąć  skutki nieudanych czarów.
Książka pokazuje, że każda decyzja pociąga za sobą konsekwencje. Opowieść podkreśla, że ważna w życiu jest przyjaźń oraz krytykuje złe cechy bohaterów.
Akcja książki trzyma w napięciu, łatwo sobie wyobrażamy, że jesteśmy bohaterami opowieści.
Ksiązka ta umożliwiła mi przeżycie ciekawej przygody.  (Martyna B. 5c)

"Cień smoka"opowiada o przygodach bohaterów: Kukiego, Blubka, Gabi i psa Budynia. Dowiadujemy się o tym, jak zwykła porcelanowa figurka wykonana z magicznego drewna, zmienia się w dziewczynkę, która ma wielką moc. Pewnego dnia zaczarowała bohaterów w króliki. wyczarowała także smoka. Nie będę zdradzała wszystkich szczegółów. Zachęcam do przeczytania tej książki. Pomimo, iż ma 516 stron, czyta się ją bardzo szybko. Ma duże litery, wiele kolorowych obrazków. Życzę przyjemnej lektury. (Marta M. 5c)


Książka Andrzeja Maleszki „Bohaterowie Magicznego Drzewa Porwanie” opowiada o psie Budyniu. Pewnego dnia został on porwany przez tresera Geralda Krena, który zmuszał go do występów na pokazach Szkoły Posłusznych Psów. Budyniowi, razem ze szczeniakiem Mukim udaje się uciec dra-kulą. Ściga ich treser i zdradziecki kameleon Prodo. Nie będę zdradzała zakończenia tej książki. Zachęcam wszystkich do jej przeczytania. Czyta się ją bardzo szybko i są kolorowe ilustracje. Życzę przyjemnej lektury. (Marta M. klasa 5c)


środa, 30 października 2019

Felix, Net i Nika Rafała Kosika

"Felix, Net i Nika i gang niewidzialnych ludzi" to książka napisana w 2004 roku. Wydało ją Wydawnictwo Powergraph. Ta powieść z gatunku science fiktion. Przeznaczona dla młodzieży. Opowiada o trójce przyjaciół z warszawskiego gimnazjum. Przyjaciele w Warszawie odkryli gang niewidzialnych ludzi i postanowili poznać tajemnicę ich zniknięcia. Książka jest pełna tajemnic i przyjaźni. Autor dedykował ją synowi Jasiowi. Polska sekcja IBBY przyznała jej tytuł "Książka roku 2005" (Marta B. 6a)
Książka "Felix, Net i Nika oraz gang niewidzialnych ludzi" autorstwa Rafała Kosika bardzo mi się podobała. Opowiada ona o zwykłych 13-latkach Feliksie, Necie i Nice. Każdy z nich ma swoją historię. Tata Feliksa jest wynalazcą, zaś tata Neta naukowcem. Jak się później okazuje Nika skrywa mroczny sekret. Co więcej w książkę zostaje wmieszana sztuczna inteligencja oraz Gang Niewidzialnych Ludzi. Poruszone są tematy młodzieży. Wchodzi w skład serii o wielu tomach. Została napisana w listopadzie 2004 roku. Jest to jedna z lepszych książek, jakie przeczytałam. A ze względu na pomieszanie wielu gatunków przypadnie do gustu wielu czytelnikom. Dzięki tej książce można dowiedzieć się wiele o zagrożeniach związanych ze  sztuczną inteligencją. Cieszę się, że to była nasza lektura. Bardzo ją polecam. ( Julia K. 6a)



Moim zdaniem, książkę tą warto przeczytać z kilku powodów. Jednym z nich na pewno jest to, że jest to powieść wielogatunkowa. Zawiera elementy fantastyczne, detektywistyczne oraz przygodowe i obyczajowe. Kolejnym powodem jest sposób pokazania przyjaźni pomiędzy głównymi bohaterami książki. Autor pokazał nam przyjaźń wśród nastolatków, ich problemy i przeżycia, z którymi musieli się zmierzyć. Dzięki lekturze możemy się przenieść w świat wynalazków, super-mocy oraz w świat technologii. Ta powieść jest wciągająca i godna polecenia. (Maja K. 6a)


Książka "Felix, Net i Nika oraz gang niewidzialnych osób" bardzo mi się podobała. Była ciekawa. Bohaterowie mieli różne przygody. Najciekawszą z nich była dla mnie historia o nawiedzonej szkole i o tym jak przyjaciele odkryli, że w ich szkole mieszkają duchy. Każdy z bohaterów ma inny charakter. Moją ulubioną postacią jest Nika. To tajemnicza i zagadkowa osoba, która umie postawić na swoim. Jej nadprzyrodzone zdolności są niezwykłe.
Lektura bardzo szybko mnie wciągnęła. Po tej książce można się spodziewać wszystkiego.Niezwykłe wydarzenia szybko zapadają w pamięć i sprawiają, że z każdą stroną chcemy czytać więcej. Lektura jest niezwykła - uwierzcie mi, warto ją przeczytać. Ja bardzo lubię książki przygodowe. polecam tę powieść każdemu, kto lubi ten rodzaj książek.
Mam nadzieję, że zachęciłam was do przeczytania tego dzieła literackiego. ŻYCZĘ WSZYSTKIM CZYTELNIKOM MILE SPĘDZONEGO CZASU. (Marta K. 6a)



Ksiązka Rafała Kosika powstała w listopadzie 2004 roku i jest przeznaczona dla młodzieży. Opowiada o przygodach przyjaciół: Felixa, Nata i Niki. Przeżywają oni wiele ciekawych i interesujących przygód np. tajemnica Niki albo wyjazd w góry. Odkrywają również wiele tajemniczych miejsc np. strych lub podziemia. Poznają też sztuczną inteligencję.
Moim zdaniem książka była interesująca. Jak czytałam ją, nie mogłam się oderwać. Była bardzo fajna. Polecam i zachęcam do przeczytania. (Magda Sz. 6a)


środa, 9 października 2019

"Wszystkie moje mamy"

Dzieci bardzo przeżywały los żydowskich dzieci w czasie II wojny światowej, a działalność Ireny Sendlerowej omawiały na przerwach i w domu. Historia opowiedziana przez Renatę Piątkowską zostanie w nich na długo.

 Zuzia J.


 Ania S.

 Joachim W.

 Natalia G.

 Patryk P.

 Patryk K.

 Daniel Sz.

 Dawid P.

 Michał S.

 Witek M.

 Bartek L.

 Błażej H.

 Lena Sz.

 Daria P.

 Dominika S.

 Bartek P.

 Jacek T.

 Igor P.

 Maks J.

 Maja 

 

 Julia B.

Najlepsza Książka Dziecięca Przecinek i Kropka 2013



We wrześniu dzieci z klasy 2b z wychowawczynią poznawały książkę "Wszystkie moje mamy".

wtorek, 1 października 2019

Recenzja książki "Czy wojna jest dla dziewczyn" autorstwa Pawła Beręsewicza.
Wyżej wymieniona książka pokazuje nam czym jest wojna i jaka potrafi być okrutna. Odpowiedź na tytułowe pytanie: Wojna nie jest dobra dla nikogo, ani dla dziewczyn ani dla chłopaków. Książka ta pokazuje nam jak złych losów doświadczyli bohaterowie. Polecam przeczytanie tej książki każdemu: i dorosłemu, i małemu, i chłopakom i dziewczynom. Julia Cz. (4a)


Paweł S.klasa 3b




Książka "Czy wojna jest dla dziewczyn" opowiada o tym, jak wojna jest widziana oczami małej dziewczynki Elki. Zastanawia się, czy wojna jest dla dziewczyn. Z odpowiedzią przychodzi jej tatuś, który w prosty, zrozumiały sposób przekazuje jej, że wojna nie jest dla nikogo. Wojna to coś złego i niszczącego. Książka napisana jest językiem zrozumiałym dla młodego czytelnika. Moim zdaniem warto przeczytać tą książkę ponieważ pokazuje nam to, czego sami nie chcielibyśmy przeżyć. (Julianka P. klasa 4a)




Asia M (3b)



Rysunek: Daniela K.z klasy 3b

Rys. Łukasza W. z klasy 3b